Pláže Koh Phi Phi

Vesnice Ton Sai je srdcem ostrova a pověstný noční život tepe ještě silněji než dříve. Všechny lodě kotví v zálivu Ao Ton Sai, odkud je to krátkou chůzí k ubytování ve vesnici a v Laem Hin, na sousední malém pruhu písku na východě, nebo v Ao Loh Dalum, v nádherném hluboce zaříznutém zálivu na opačné straně šíje. Tato místa lákají ve velkém výletníky a jsou přecpaná, proto se vydejte za klidnějšími místy buď krátkou plavbou na Hat Yao, další krásná pláž, nebo do jednoho ze severněji položených zálivů Hat Toh Ko, Ao Rantee, Hat Pak Nam, Ao Loh Bakao nebo Leam Tong.

Pláž Ao Ton Sai

 

Ao Ton Sai, Ko Phi PhiPláž Ao Ton Sai je nejatraktivnější na celém západním konci ostrova, ukrytá pod vápencovými krasovými útvary, ale dokonce i tento kousek země je přeplněn během dne,kdy přijíždějí stovky jednodenních turistů, kteří sem připlovají šnorchlovat a poté sníst nějaký ten oběd přímo na pláži. Vesnička Ton Sai se neustále a nepřetržitě rozrůstá a nyní je rozvinutá prázdninovým letoviskem s nízkopodlažními budovami, je také nejpěknějším místem na ostrově, kde je možno se ubytovat. Hlavní cestu lemují obchody, cestovní agentury, restaurace a potápěčská centra.

 

Pláž Ao Loh Dalum

 

Ao Loh Dalum, Ko Phi PhiPláž Ao Loh Dalum je sice méně atraktivní než pláž Hat Yao, ale je o něco klidnější. Bungalovy na pláži Ao Loh Dalum jsou navíc od restaurací a barů ve vesničce Ton Sai vzdáleny pouhých pět až deset minut chůze. Hlavní nevýhodou však je, že odliv sahá až několik kilometrů od pobřeží, a zanechává tudíž za sebou dlouhý pás pokrytý vodou nasáklým pískem, takže než dosáhnete potřebné hloubky pro plavání, pěkně se projdete. Bungalovy na pláži Loh Dalum jsou středních až vyšších cenových kategorií a jsou nejatraktivnější na celém ostrově. Vyhlídka, která zahrnuje vzdálený východní okraj pláže, nabízí překrásnou podívanou na záliv Ao Loh Dalum i Ao Ton Sai. Od vyhlídky se můžete dát sestupovou cestou po skalách dolů a po chvíli dorazíte ke strmé stezce vedoucí k Ao Lanti, malému zálivu na východním pobřeží.

 

Pláž Hat Yao

 

Hat Yao, Ko Phi PhiPláž Hat Yao - Long Beach je pokrytá opravdu tím nejlepším pískem, jaký si jen můžete přát, a navíc ve svých pobřežních vodách skrývá útesy, hemžící se pestrobarenvými mořskými živočichy, které se nacházejí pohých 20 m od pobřeží. Bez ohledu na turisty si to ledově klidné, krásně zbarvené rybky s ostnatými ploutvemi a úzkým tělem krouží pod hladinou a okusují koráli. Nejkrásnější korálové útesy najdete u skály zvané Hin Pae, která se nachází ve vodách jižního konce pláže Hat Yao. Malá plavidla křižují mezi plážemi Hat Yao a Ao Ton Sai od osmi hodin ráno do osmi hodin večera a jedna cesta jim zabere deset minut. Ale z pláže na pláž je také možné dojít pěšky, což zabere asi půl hodiny. Při odlivu se můžete na pláž Hat Yao dostat i podél pobřeží, ale znamená to trošku šplhání přes velké kameny.

 

Pláže Ao Toh Ko, Hat Rantee a Hat Pak Nam

 

Ao Toh Ko, Ko Phi PhiCestovatelé, kteří chtějí uniknot davům kolem Ton Sai a Hat Yao bez vynaložení jmění, se vydávají do trojice malých zálivů na půl cesty podél východního pobřeží: Ao Toh Ko, Hat Rantee a Hat Pak Nam. Zálivy jsou tiché a zastavěné pouze pár komplexy bungalovů. Plavba lodí stojí asi 100 B na osobu z Ao Ton Sai, nebo se do zálivu dostanete po souši, po stezkách které vedou z vyhlídky nad Ao Loh Dalum a zaberou nejméně půldruhé hodiny chůze.

 

Pláže Ao Loh Bakao a Laem Tong

 

Ao Loh Bakao, Ko Phi PhiVelmi vzdálené od rušné Ao Ton Sai a jejího okolí, jsou nádherné, odlehlé severní pláže Ao Loh Bakao a Laem Tong zastavěné pouze několika luxusními resorty. Použijte trajekt do Ton Sai a pak transfer odtud. Jízdní řády do Loh Bbakao nebo Laem Tong z Ao Ton Sai tu nenajdete, ale objednaní hosté mají nárok na transfer lodí nebo rychlým člunem za přijatelnout cenu. Pronajmete-li si loď z Ao Ton Sai, zaplatíte 400-500 B, cesta zabere asi 40 minut do Ao Loh Bakao a dalších 15 minutu na sever do Laem Tong.

Kontakt

CZ Telefon: + 420 774 545 103

TH Telefon: + 66 899 269 589

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TAT LICENSE NO. 14/00600

TOPlist

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete.

Čti více

 
 

Facebook