Koh Pha Ngan

kohphangan.jpgPřestože tento ostrov proslul zejména svými plážovými večírky za úplňku - Full Moon Party, kvůli kterým se sem sjíždějí turisté z celého světa, Ko Pha Ngan má víc co nabídnout. Ti, kteří neholdují vřavě divoké noci a polednímu probouzení v písku na pláži, mohou prozkoumávat úchvatné místní pláže a užívat si procházek do nitra ostrova i dobrodružných výprav na lodích. Na své si přijdou i rekreační rybáři nebo příznivci kiteboardingu. Mnoho turistů sem však přijíždí jen tak pobýt, relaxovat v houpací síti a pozorovat západy a východy slunce. Po Koh Samui druhý největší ostrov v Thajském zálivu dělí od pevniny 100 kilometrů průzračné mořské vody. Ko Pha Ngan se rozkládá na 168 čtverečních kilometrech, z nichž necelé tři čtvrtiny tvoří hory. Zbytek pokrývá prachově jemný bílý písek a palmové háje. Místní populace čítá 100 tisíc obyvatel a většina z nich žije ve vesnici Thong Sala. Za domorodce se ale také považuje i veliké množství přistěhovalců. Číšník, který vás bude obsluhovat v restauraci, může zrovna tak pocházet z thajské provincie Roi Et ve vnitrozemí jako právě z ostrovní vsi Thong Sala. Z náboženských vyznání zde převažuje buddhismus – podobně jako je tomu na pevnině, ve vesnici Baan Tai však žijí i muslimové. Traduje se, že první osídlili ostrov právě thajští muslimové z Pattani, nebo Malajsijci z Nakhon Si Thammarat. Ideální doba k návštěvě Koh Pha Nganu je v období sucha – tedy v měsících leden až duben. Od května do prosince vlhké monzunové počasí bezstarostnému opalování příliš nepřeje a rozmáčené cesty a poničené silnice komplikují dopravu. Pro některé cestovatele má však právě toto období, kdy ostrov turisticky osiří, své kouzlo, kvůli kterému sem stojí za to přijet.

Jak se tam dostanete

koh_phangan_haad_rin_sunset.jpgNejbližší letiště ke Ko Pha Nganu leží na Ko Samui. Bangkok (a další města) spojují s Ko Samui pravidelné letecké linky. Z letiště vede krátká cesta k přístavu, odkud do Haad Rin na Ko Pha Nganu vyplouvají lodě. Druhou možností, jak se sem lze dostat, je letět do Surat Thani na pevnině a na Ko Pha Ngan připlout odtud. Cena za letenku je sice trochu nižší, ale cenový rozdíl vykompenzuje delší cesta k přístavu i o poznání delší plavba na ostrov.

 

Ko Pha Ngan má úchvatné pláže, můžete si užívat procházek do nitra ostrova i dobrodružných výprav na lodích. Na své si přijdou i rekreační rybáři nebo příznivci kiteboardingu. Mnoho turistů sem však přijíždí jen tak pobýt, relaxovat v houpací síti a pozorovat západy a východy slunce.  

Kontakt

CZ Telefon: + 420 774 545 103

TH Telefon: + 66 899 269 589

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TAT LICENSE NO. 14/00600

TOPlist

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete.

Čti více

 
 

Facebook