Koh Lanta

Ko Lanta YaiKoh Lanta byl po dlouhou dobu navštěvován jen zřídka, většinou turisty s batohy na zádech, a hrál druhé housle nejpřitažlivějším cílům milovníků outdoorové turistiky, jako jsou Koh Pha Ngan, Ko Tao a pláž Raileh. Časem se však tento překrásný ostrov dostal do povědomí veřejnosti a stal se oblíbeným cílem turistů všech kategorií. Ostrov nabízí ubytování v nejluxusnějších letoviscích i prostých dřevěných chatkách, uvolněnou atmosféru, příjemné klidné moře a široké pláže, a proto si získal popularitu zejména u těch, kteří cestují s dětmi.

 

Ačkoliv ostrov Koh Lanta Yai není srovnatelný s krásným souostrovím Phi Phi, nabízí přesto cestovatelům pěkné písečné pláže, bezpečné moře a navíc ještě šanci uniknout hektické atmosféře hlavních pláží Phi Phi a mysu Laem Phra Nang. Rozvoj na dvacet kilometrů dlouhé pláži probíhá stále pomalým tempem a je omezen jen na pláže západního pobřeží. Díky tomu je ostrov stále pravým domovem pro své obyvatele a většinu místního obyvatelstva tvoří poloviční muslimové, potomci Malajců. Kromě toho, že se zdejší obyvatelstvo živý rybolovem, zaměstnává se i kultivací půdy mezi plážemi a zalesněnými hřebeny, které dominují centrální a východní část ostrova Lanta Yai. Koh Lanta - Ostrov dlouhých pláží, což je docela výstižný popis šesti pláží táhnoucích se po západním pobřeží. Nejsevernější z nich je také nejvíce zastavěná, ale není nemožné zde najít i odlehlé místečko, na celé pláži se prostírá jemný písek lemovaný krásně čistou vodou. Místní komplexy organizují výlety k útesům jižních pobřežních ostrovů, kde jsou lepší podmínky pro šnorchlování než na Koh Lanta Yai samém. Potápění začíná být hlavní aktivitou na ostrově.

 

Ostrov Koh Lanta je nejpoklidnější v období dešťů ( květen až říjen ), kdy je moře příliš bouřlivé pro lodě plavící se sem z Krabi a pobřeží je zaneřáděno naplaveninami z moře. Jen několik ze vzdálenějších komplxů bungalovů má během období dešťů zavřeno, ale většina bungalovů je na pláži Hat Khlong Dao v provozu nepřeržitě a mnoho z majitelů komplexů je ochotno slevit z ceny.

Koh Lanta Noi

Ko Lanta NoiSesterský ostrov je Koh Lanta Noi, na sever přes úzký kanál z přístavu v Ban Sala Dan. Je tu několik malých vesnic, administrativní centrum, ale žádné ubytování. Ostrůvek je navštěvován hlavně při kajakářských výpravách nebo při tranzitu, jedete-li na Ko Lanta Yai z pevniny. Zbytek souostroví Ko Lanta, které obsahuje víc jak 50 malých ostrůvků, je většinou neosídlený.

 

 

Ban Sala Dan

Ban Saladan, Koh lantaBěhem hlavní turistické sezony jezdí z Krabi a ostrova Phi Phi přímé lodní linky na ostrov Ko Lanta, do hlavní osady, malé muslimské vesnice Ban Sala Dan, kterou najdete na nejsevernějším výběžku ostrova Ko Lanta Yai. Vesnice stojí v podstatě na křižovatce ve tvaru písmene T, kde najdete také většinu ze dvou tuctů obchodů a jiných zařízení, které se soustřeďují kolem jedné větve křižovatky, na příbřežní cestě. Většina z místních restaurací a jídelen má tichou a poklidnou atmosféru a hlavním zdrojem příjmů místních obyvatel je dosud rybolov. Ve vesnici si můžete doplnit zásoby čerstvého ovoce a základních potravin. Vesnice Ban Sala Dan je rovněž nejpříhodnějším místem na ostrově, kde si můžete zařídit potápěčský kurz. Vesnice je místem, kde se také můžete nechat zapsat i na jednodenní výlet kolem ostrova. Dokud budete ve vesnici, stojí za to zaskočit si na nějaké dobré jídlo do některé z místních restaurací, od mořských jídel, pizzi až po levná menu s autentickými thajskými jídly.

Kontakt

CZ Telefon: + 420 774 545 103

TH Telefon: + 66 899 269 589

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TAT LICENSE NO. 14/00600

TOPlist

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete.

Čti více

 
 

Facebook