Koh Chang

strov Koh Chang, ThajskoKoh Chang je nejrozlehlejším ostrovem ve stejnojmenném souostroví Koh Chang. Svůj název získal kvůli svému výběžku ve tvaru slona, ačkoliv sloni zde původně nežili. Nejvíce navštěvovaný je mimo sezónu monzunových deštů, které trvají přibližně od června do září. Moře je zde příjemně teplé a průzračné, pláže pokrývá převážně bílý písek a vnitrozemí je dotvořeno lesními národními parky a rozeklanými malebnými horami. Většina pláží na západním pobřeží má svou charakteristickou atmosféru. Je zde mnoho příležitostí k nákupům, sportovním aktivitám a různým dalším druhům zábavy. Ubytování nabízí mnoho rozličných stylů bydlení, které zajisté vyhoví veškerým požadavkům návštěvníků, ať už se jedná o turisty, kteří cestují za poznáním pouze s batohem na zádech a nebo o klienty, kteří přijeli do Thajska za luxusem. Téměř kdekoli na ostrově jsou veliké možnosti vyžití: šnorchlování i potápění u korálových útesů, poznávací výlety do džungle i jízdy na slonech a samozřejmě rozličné plážové sporty. Se svými rozsáhlými pruhy písečných pláží a zálivy, se západní pobřeží stalo ohniskem nebývalého rozvoje a místem kde přebývá většina cizinců. Vybavenost pláží Haad Sai Khao (Pláž s bílým pískem), Khlong Prao a Kai Bae doznala v několika posledních letech většího rozvoje než ostatní části Thajska v několika posledních destiletích. Pokud chcete jít na párty, plavat, potápět se nebo dělat cokoli jiného, je pro Vás západní pobřeží dokonalou volbou. Na východním pobřeží se nachází větší thajské vesničky, ale málo pláží, proto sem přijíždí méně zahraničních klientů. Tato část ostrova je oblíbená spíše thajci z měst jako je Bangkok a Chiang Mai, kteří většinou předtím neviděli oceán a chtějí si prožit svou dovolenou v tradičním přímořském thajském stylu.

Vodopády Khlong Phu

Khlong Phu - Koh ChangO několik kilometrů dále za hotelem Klong Phrao Resort uvidíte směrovku ukazující k vodopádu Khlong Phu, který se nachází asi 1 500 m východním směrem od hlaví cesty. K vodopádu je možno se dostat buď pěkně po svých, nebo na horském kole či na motocyklu. Pokud budete mít štěstí, narazíte u hlavní cesty na člověka, který vás na motocyklu zaveze až k vodopádu, pokud tedy nejedete vlastním dopravním prostředkem. Stezka k vodopádu prochází mělkým kanálem a vede přes ananasové pole a stinný les, než dorazí k vodopádu. Nam Tok Khlong Phu je vysoký nějakých dvacet metrů a jeho vody spadají do krásně čistěho jezírka, které je lemované hladkými skalkami, jež jsou ideálními místy pro opalování.

Vesnička Bang Bao

Bang Bao - Koh ChangMalebná vesnice, situovaná asi 4 Km na jih od zálivu Ao Bai Lan na jižním pobřeží ostrova Ko Chang, je oblíbeným a dozajista příjemným cílem jednodenních výletů po ostrově, navíc když slouží jako výchozí místo mnoha výprav spojených se šnorchlováním a potápěním, stejně jako výchozí bod lodí směřujících na věnjší ostrovy. Vesnice stojí na kůlech a u dlouhého mola, jež zasahuje hluboko do ktytého rybářškého přístavu a je plná restaurací a nabízejících turistům jídla z plodů moře. Také se zde nacházejí potápěčské prodejny a turistické kanceláře. Ve vesnici stojí také středisko zdravotní péče. Jakmile je opustí poslední z jednodenních návštěvíníků, promění se Bang Bao na docela zajímavé místo k pobytu s několika zařízeními u hlavního mola.

Jak se tam dostat

Vzduchem

Bangkok Airways poskytuje denně letecké spojení do města Trat nedaleko Koh Changu.Autobusem Velice jednoduché je se dostat na Koh Chang autobusem z Bangkoku. Soukromé malé minivany odjíždějí denně s nejpopulárnějších turistických míst jako je Khao San Road a Sukhumvit Road. Pravidelná autobusová linka odjíždí z autobusového nádraží Ekamai a cesta trvá kolem 5 hodin. Cena se pohybuje kolem 250 Bahtů na osobu.

Lodí

Převoz mezi pevninou blízko města Trat a ostrovem Koh Chang poskytují pravidlené linky z přístavu Laem Ngop. Cesta trvá kolem 50 minut a jednosměrná jízdenka stojí 80 Bahtů. Lodě odjíždějí mezi 5:30 hod a 17:30 hod.

Většina pláží na západním pobřeží má svou charakteristickou atmosféru. Je zde mnoho příležitostí k nákupům, sportovním aktivitám a různým dalším druhům zábavy

Kontakt

CZ Telefon: + 420 774 545 103

TH Telefon: + 66 899 269 589

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TAT LICENSE NO. 14/00600

TOPlist

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete.

Čti více

 
 

Facebook