• Phuket

    Úchvatné scenérie, nádherné tropické západy slunce a teplé azurové moře, to vše na Vás čeká v nejoblíbenější plážové destinaci celé Asie. Úchvatné scenérie, nádherné tropické západy slunce a teplé azurové moře, to vše na Vás čeká v nejoblíbenější plážové destinaci celé Asie. Tento jedinečný ostrov nabízí nepřekonatelnou kombinaci dokonalých, hedvábně jemných bílých pláží s palmami a vřelé pohostinnosti. V okolí Phuketu se také nachází řada menších ostrovů, které jistě stojí za návštěvu.Jednou z nejoblíbenějších turistických destinacích na Phuketu jsou pláže Patong, Karon, Kata, Kata Noi a dále přes jižní cíp ostrova Nai Harn a Rawai.
  • 1

Ostrovy blízko Phuketu

Samotný ostrov Phuket je bohatý na krásy k vidění, jiné okolní ostrovy však také nabízejí unikátní pozoruhodnosti a jsou snadno dostupné maximálně dvouhodinovou plavbou lodí. Mnoho z nich se může pochlubit výbornými místy pro šnorchlování a potápění, zatímco další poskytují krásná místa vhodná ke strávení dne na pláži. To vše je dosažitelné pomocí člunu, či jiné linky spojující ostrovy. Na většině ostrovů je dostupné ubytování, některé je strohé a prosté, jiné velmi luxusní.

Ostrovy Phi Phi

phiphiisland.jpgOba ostrovy Phi Phi Don a Phi Phi Ley jsou součástí národního parku v provincii Krabi. Tato oblast je důležitým bodem v programu mnoha návštěvníků a po ostrově Phuket se jedná o druhé nejnavštěvovanější místo souostroví Andaman. Je zde celá řada možných aktivit včetně potápění, šnorchlování a krátkých výletů. Široká škála ubytovacích kapacit je pouze na ostrově Phi Phi Don, členitý Phi Phi Ley je neobydlen.

Ostrovy Similan

similan-island.jpgPro potapěče a námořní nadšence není žádný výlet do Thajska u konce bez několika dní strávených na souostroví Similan, které se řadí mezi pět nejlepších potápěčských destinací. Tropickou krásu devíti původních ostrovů ocení i nepotapěči; panenská džungle, jemný písek a neobvyklé žulové útvary jsou stejně dechberoucí jako mořské hlubiny, které je obklopují. Ubytování je omezené, státem zřízené bungalovy a stany jsou často zamluvené a tak je lepší ostrov navštívit na lodi s možností přespání.

Surinské ostrovy

surin_island.jpgTěchto pět odlehlých ostrovů je situováno přibližně 160km severně od Phuketu poblíž Barmské hranice. Surinské ostrovy jsou nejznámější svou druhovou rozmanitostí, nachází se zde i druhy jako leopardí žralok či manta obrovská. Obvykle se na ostrovy jezdí na lodích s možností přespání. Nejznámější místo je útes Richelieu s téměř stoprocentní jistotou spatření žraloka obrovského. Jelikož jsou ostrovy pokryty džunglí, jsou rovněž oblíbeným místem pro pěší výlety a nabízejí lepší stezky než ostrovy Similan. Na ostrově je dostupné pouze základní ubytování.

Ostrovy Raya

rayaisland.jpgJižně od Phuketu lěžící ostrovy Raya nabízejí jedno z nejlepších míst k potápění, čistá voda a početné korálové útesy jsou toho důkazem. Raya Yai je také skvělé místo pro relaxování na místních měkkých bílých plážích. Severněji položený Raya Noi je obvykle velmi dobrý a nabízí šance k pozorování velkých ryb, to však pouze pro zkušenější potápěče, jelikož místní proud je velmi silný.

 

Koh Yao Yai a Koh Yao Noi

koh-yao-thailand.jpgJedná se o dva velké ostrovy (138 km²) ležící uprostřed zátoky Phang Nga mezi ostrovy Phuket a Krabi. Přestože rybářství zůstává hlavním zdrojem obživy i stylem života, tak se ostrovy turismu pomalu otevírají. Zatím je zde možnost navštívit pouze lokálně řízené eko-výlety a povětšinou malé rodinné ubytovací kapacity, další jsou ve výstavbě. Jedná se o skvělé místo k poznání přírody a místní kultury.

 

Další ostrovy kolem Phuketu:

Korálový ostrov, Naka Yai, Rang Yai, Maphrao, Koh Lone, Koh Bon, Koh Kaew, Maiton Island, Koh Khai Nok

Kontakt

CZ Telefon: + 420 774 545 103

TH Telefon: + 66 899 269 589

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TAT LICENSE NO. 14/00600

TOPlist

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete.

Čti více

 
 

Facebook