• Krabi

    Donedávna opomíjený kout jižního Thajska je jedním z přírodně nejzajímavějších míst Andamanského pobřeží. Krasové útesy, bujná zeleň a tyrkysové moře vytvářejí nezapomenutelné scenérie. onedávna opomíjený kout jižního Thajska je jedním z přírodně nejzajímavějších míst Andamanského pobřeží. Krasové útesy, bujná zeleň a tyrkysové moře vytvářejí nezapomenutelné scenérie. Je zde méně turistů než na přelidněném Phuketu, více uvolněná atmosféra než na Koh Samui a pouze 1,5 hodiny letu z Bangkoku.Hotelů je zde stále poměrně málo, takže ruch velkých thajských letovisek zde nehledejte, což jistě mnoho z vás ocenní.
  • 1

Krabi

Krabi, ThajskoDonedávna opomíjený kout jižního Thajska je jedním z přírodně nejzajímavějších míst Andamanského pobřeží. Krasové útesy, bujná zeleň a tyrkysové moře vytvářejí nezapomenutelné scenérie. Hotelů je zde stále poměrně málo, takže ruch velkých thajských letovisek zde nehledejte. Pro poklidnou dovolenou v přírodě je však Krabi jako stvořené. Pláž Hat Phra Nang je právem považována za nejúchvatnější pláž Thajska, ve skalách nad pláží se nachází tajemná a ponurou krásou oplývající laguna, do níž je přístup až po téměř horolezeckém výstupu a sestupu. Ostatně skalní lezení je dnes v Krabi nejpopulárnějším sportem.

Oblast Krabi je jedno z nejhezčích míst v celém Thajsku. Úchvatná scenérie, křišťálově bílý písek, pobřeží s více než 200 ostrovy a džungle ve vnitrozemí, kde můžete nalézt jeskyně, vodopády a exotickou flóru a faunu. Je zde méně turistů než na přelidněném Phuketu, více uvolněná atmosféra než na Koh Samui a pouze 1,5 hodiny letu z Bangkoku.

Krabi

Kromě přívalů turistů, které následují po každém připlutí a předcházejí každému vyplutí na ostrovy Koh Lanta a Koh Phi Phi, nezůstává ve městě mnoho cestovatelů, a to i díky tomu, že místní dopravní systém je natolik propracovaný, že zde není důvod zůstávat po delší dobu. Přes to všechno je Krabi zajímavé a přívětivé místo, které se táhne podél západního břehu ústí řeky, k procházkám se nabízí i pobřeží lemované prostory mangrovů, přístav je plný pohupujících se rybářských člunů a na horizontech se rýsují vápencové skály. Ve městě najdete spoustu penzionů, takže pokud zde budete chtít strávit jednu nebo více nocí, nebudete mít s ubytováním žádný problém. Během pobytu můžete podniknout výlet na některou z pláží, které jsou od města vzdáleny 45 minut plavby lodí nebo jízdy dopravním prostředkem songthaew. Většina lidí však upřednostňuje ubytování přímo na plážích. Krabi je nejnavštěvovanější v průběhu hlavní sezony mezi listopadem a únorem. Toto období začíná každoročními oslavami Krabi Berk Fah Andaman festival, což je týden trvající svátek, sestávající z průvodů, koncertů pod širým nebem, rybářských závodů, lunaparků a spousty pouličních stánků, který vrcholí Loy Krathongem, celostátním svátkem slaveným na přelomu října a listopadu.

Ao Nang

Ao NangAo Nang je rušné průběžně expandující místo, přitahující středně bohaté turisty. Je to asi nejlepší místo v této oblasti co se týká výběru barů a restaurací, s hojností touroperátorů a potápěčských center a ostatní turistickou infrastrukturou. Nejpěknější část pobřeží pro koupání a slunění je asi 1 km jihovýchodně od komerčního centra, po pěší cestě Phra Nang Inn. Po cestě se můžete zastavit v masážních salonech, ve stínů stromů. U malého poloostrova za The Last Cofé se rozkládá Ao Phai Plong, jiný malý záliv, dostupný plaváním, brodem, nebo na kajaku. Stojí tu ale jeden krásný hotel. Další je desetiminutová plavba lodí z Ao Nang na pláže Laem Phra Nang.

Leam Phra Nang (Railay)

Mys Leam Phra Nang, sestavený z kombinace strmých vápencových útesů, jemného písku a průzračné vody, je prostě překrásný – a bylo by zde jestě krásněji, kdyby se kromě vás po plážích neprocházely davy ostatních obdivovatelů místních krás. Téměř každý kousek pro výstavbu vhodné plochy je zabrán komplexy bungalovů, ale naštěstí sem nepronikly ještě příšerné výškové budovy, které hyzdí mnoho ostatních pláží, a projektanti naštěstí upřednostňují přírodní materiály před betonem. Místní pláže jsou velmi oblíbené mezi nezávislými cestovateli, převážně cestujícími v párech, a ubytovací zařízení i zábavní atrakce jsou tomu přizpůsobeny. Letovisko je také vyhlášeno místem pro horolezectví, kde si na své přijdou jak nezkušení, tak i zkušení lezci.>Jak se tam dostat Krabi Ať už Vás láká prvotřídní potápění v Adamanském moři nebo vzrušující zážitky v tropickém pralese, Krabi je místem, kde si rozšíříte své obzory. Užijte si rychlou jízdu v závodním člunu během výletu k okolním ostrovům, nebo si vychutnejte poklidnou plavbu na ostrov Koh Phi Phi. Nejednoduší je letecká doprava z Bangkoku. Denně je v nabídce několik leteckých spojů. Let trvá kolem 1.5 hodiny. Další variantou je cesta vlakem z Bangkoku. Nicméně není žádný přímý spoj až do Krabi. Vlakem se dostanete pouze do Surat Thani, Trangu nebo Tung Song. Odsud musíte přesdnout na autobus. Nejvýhodnější je cestování nočním vlakem. Cesta trvá kolem 12 hodin. Do Krabi se můžete z Bangkoku dostat i autobusem. Cesta trvá kolem 13 hodin a jedná se o přímý spoj až do Krabi.

Díky osvícenosti místní správy Krabi uniklo nadměrné betonizaci, která je pro některá rekreační letoviska tolik typická. Původní příroda je zde téměř nedotčena. Krabi - rajské místo, na které se nezapomíná.

Thajské ostrovy

Bangkok

Pattaya

Phuket

Chiang Mai

Kontakt

CZ Telefon: + 420 774 545 103

TH Telefon: + 66 899 269 589

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TAT LICENSE NO. 14/00600

TOPlist

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete.

Čti více

 
 

Facebook