• Chiang Mai

    Chiang Mai je zemí hor přikrytých mlhou a zemí pestré směsi domorodých kmenů žijících v kopcích. Je zemí, jenž je doslova hřištěm pro ostřílené cestovatele a rájem pro ty, co milují nakupování, potěšením pro dobrodruhy. Chiang Mai je zemí hor přikrytých mlhou a zemí pestré směsi domorodých kmenů žijících v kopcích. Je zemí, jenž je doslova hřištěm pro ostřílené cestovatele a rájem pro ty, co milují nakupování, potěšením pro dobrodruhy. Dnes je Chiang Mai místem, kde minulost a současnost hladce splývají v jedno v podobě moderních budov stojících bok po boku prastarým chrámům.Leží přibližně 700 km severně od Bangkoku mezi horami, z nichž některé jsou nejvyšší v zemi.
  • 1

Doi Suthep

doisuthep.jpgDoi Suthep je pevnou součástí života v Chiang Mai. Jedno Thajské přísloví zní: „Jestliže jste neokusili Chao Soi a neviděli Doi Suthep, nebyli jste v Chiang Mai.” Tato královská hora shlíží na město ze severozápadu a z jejího vrcholu je úžasný rozhled. Doi Suthep svou ohromností dominuje celému obzoru a rovněž je významným národním symbolem království.

Roku 1981 se stala Doi Suthep společně s Doi Pui a Doi Buača a 161 km2 pralesa, v němž se nalézají čtyřiadvacátým národním parkem v Thajsku. O rok později k němu bylo připojeno dalších 100 km2, čímž dosáhla rozloha parku 261 km2. Rameny hory pokrývá jako plášť hustý les, jenž je v nižších partiích tvořen opadavými dřevinami, poblíž vrcholu pak neopadavými.

Nejvyšší vrchol v parku dosahuje výšky 1 685 m, což z něj činí osmou nejvyšší horu Thajska. Z tohoto pohoří prýští některé z nejpůvabnějších a snadno přístupných vodopádů na severu království. Vodopády Mae Sa, Chuej Kaew a Monthathan patří k nejoblíbenějším vyhlídkám v parku a je k nim snadný přístup z hlavní silnice. Prales je rovněž domovem nejrůznějších volně žijících zvířat, především malých savců a ptáků, jakož i vzácného Krokodýlího salamandra, který se vyskytuje v Thajsku jen na čtyřech lokalitách.

coffee_shop_doi_suthep.jpgVelká nadmořská výška udržuje teplotu v parku na příjemné úrovni i ve žhavých červnových vedrech. Do parku Doi Suthep náleží rovněž údolí Mae Sa, což je skutečný ráj památek a aktivit. V rozšíření parku dále na sever naleznete půvabnou a neprávem přehlíženou oblast Mok Fa, která se rovněž pyšní nádherným vodopádem, jeskyní a přírodní naučnou stezkou.

Ovšem i přes tyto úžasné přírodní krásy hlavním důvodem, proč turisté navštěvují Národní park Doi Suthep, je úctyhodný a posvátný chrám Wat Phra Doi Suthep, jedno z nejposvátnějších buddhistických míst v Thajsku. Chrám Wat Phra Doi Suthep je cílem četných poutí, především v době buddhistických svátků Macha Bucha a Visaktha Bucha (připadající na 13.únor a 11.květen).

Národní park Doi Suthep je blízko centra a snadno přístupný autem nebo motocyklem. Při jízdě na pronajatém motocyklu (100 nebo 125 ccm) můžete obdivovat vznešený majestát pralesa i hor. Pokud nejste zdatní řidiči, existuje vždy možnost dopravit se na vrchol pomocí song thaew (červených taxi), nebo si zajistit vyjížďku prostřednictví hotelu nebo cestovní kanceláře. Po celém parku je roztroušena řada malých restaurací, především poblíž chrámu a nabízí se i několik příležitostí k přenocování. Ubytování je většinou v malých chatkách nebo bungalovech se základním vybavením. Všechno podstatné se však v parku dá vidět za jeden den.

Kontakt

CZ Telefon: + 420 774 545 103

TH Telefon: + 66 899 269 589

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TAT LICENSE NO. 14/00600

TOPlist

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete.

Čti více

 
 

Facebook