• Chiang Mai

    Chiang Mai je zemí hor přikrytých mlhou a zemí pestré směsi domorodých kmenů žijících v kopcích. Je zemí, jenž je doslova hřištěm pro ostřílené cestovatele a rájem pro ty, co milují nakupování, potěšením pro dobrodruhy. Chiang Mai je zemí hor přikrytých mlhou a zemí pestré směsi domorodých kmenů žijících v kopcích. Je zemí, jenž je doslova hřištěm pro ostřílené cestovatele a rájem pro ty, co milují nakupování, potěšením pro dobrodruhy. Dnes je Chiang Mai místem, kde minulost a současnost hladce splývají v jedno v podobě moderních budov stojících bok po boku prastarým chrámům.Leží přibližně 700 km severně od Bangkoku mezi horami, z nichž některé jsou nejvyšší v zemi.
  • 1

Chrámy a svatyně v Chiang Mai

V Chiang Mai není historie pouze věcí příběhů a starých zatuchlých historických knih, ale je velmi reálnou součástí každodenního života. Toto město je charakteristické svým 600 let starým vodním příkopem. Je umístěno ve stínu kláštera postaveného ve 14. století a je poseto kláštery vybudovanými králi před mnoha staletími. Ve starých dobách králové budovali kláštery, aby ukázali nejenom jejich obětavost, ale také jejich bohatství a moc. Chrámy sloužily nejen jako centra víry, ale také jako školy a nemocnice. Dnes, jsou chrámy stále centrem thajského života a tyto posvátné stavby Chiang Maie jsou živými, dýchajícími místy, které slouží jako neocenitelné mosty do minulosti, které drží lidi ve spojení s nadčasovými tradicemi jejich předků.

Přestože Chiang Mai dosahuje jen zlomku rozlohy Bangkoku, může se pochlubit téměř stejným počtem chrámů (více než 300, jenom za hradbami na území starého města je jich 121 a v celé provincii pak víc než 1000).

Wat Phra That Doi Suthep

watphrathatdoisuthep.jpgBezpochyby nejznámější klášter v Chiang Mai. Toto svaté místo je situováno na úbočí Doi Suthepu s výhledem na město. Tento chrám představuje více než jen náboženské místo, je jedním z nejdůležitějších symbolů Chiang Mai. Poutníci z celého Thajska vystoupají po jeho grandiózním schodišti, aby se pomodlili v klášteře a návštěvníci z celého světa činí to samé kvůli velkolepému výhledu na město. Doi Suthep je trvalou součástí života v Chian Mai. Tato nádherná hora shlíží na město ze severozápadu, poskytujíc impozantní výhled ze svého hřebenu. Kromě její dominující přítomnosti na horizontu je Doi Suthep domovem některých z nejvíce milovaných symbolů Království.

Wat Chedi Luang

watchediluan.jpgChrám stojí na místě, kde krále Mengraie v roce 1317 usmrtil blesk. Dokončen byl v roce 1481. Centrem je ohromná pagoda, původně vysoká 98 m a široká 54 m, která byla zničena při zemětřesení r. 1545, takže dnes zbývá jen 60 m. V 15. století tu byl krátce uložen Smaragdový Buddha (nyní ve Wat Phra Kaeo v Bangkoku). Tehdy byla věž obložena bronzovými deskami a pláty zlata. Dnes můžete obdivovat "jen" zrekonstruované slony v základně a schodiště s hady Naga. Najdete ho na Phrapokklao Rd.

Wat Phra Singh

watphrasingh.jpgTento nádherný chrám na Sam Lan Rd. byste při návštěvě města rozhodně neměli vynechat. Chedi byla postavena v roce 1345 králem Pha Yu pro popel jeho otce, krále Kam Fu. Mezi chrámové skvosty patří krásný vihan Lai Kham z pozdější doby, zdobený skvostnými dřevořezbami a nástěnnými malbami v severním stylu. Zde se nachází socha Phra Buddha Sihing (nebo Phra Singh), jedna ze tří totožných vyskytujících se v Thajsku (další jsou v Bangkoku v Národním muzeu a v Nakhon Si Thammarat), která údajně pochází ze Srí Lanky.

Wat Suan Dok

watduang.jpgČedi tohoto chrámu byla postavena v roce 1369 jako schránka pro posvátnou Buddhovu relikvii. Její druhá polovina se nachází ve Wat Phra That Doi Suthep. Zdejší zahrady jsou oblíbeným místem fotografů nejen pro uchvatné západy slunce. Několik zdejších chedi obsahuje popel bývalé královské rodiny z Chiang Mai. 500 let stará bronzová socha Buddhy v postranní kapli tohoto chrámu je jednou z největších v Thajsku. Najdete ho na Suthep Rd.

Wat Jet Yod

wat-jet-yot.jpgNebo také Wat Photaram Vihan se nachází asi 4 km z města na silnici Chiang Mai-Lampang. Patří ke starým chrámům a byl nedávno zrekonstruován. V roce 1455 ho nechal postavit král Tilok (jehož popel je tu také uložen), aby připomínal sedm míst v okolí indické Bodhgayi, která Budha navštívil během sedmi týdnů po svém osvícení. Základnu stůpy (ve stejném stylu jako jako Phutthakaya stupa v Indii) zdobí půvabné štukové plastiky.

Kontakt

CZ Telefon: + 420 774 545 103

TH Telefon: + 66 899 269 589

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TAT LICENSE NO. 14/00600

TOPlist

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete.

Čti více

 
 

Facebook