• Chiang Mai

    Chiang Mai je zemí hor přikrytých mlhou a zemí pestré směsi domorodých kmenů žijících v kopcích. Je zemí, jenž je doslova hřištěm pro ostřílené cestovatele a rájem pro ty, co milují nakupování, potěšením pro dobrodruhy. Chiang Mai je zemí hor přikrytých mlhou a zemí pestré směsi domorodých kmenů žijících v kopcích. Je zemí, jenž je doslova hřištěm pro ostřílené cestovatele a rájem pro ty, co milují nakupování, potěšením pro dobrodruhy. Dnes je Chiang Mai místem, kde minulost a současnost hladce splývají v jedno v podobě moderních budov stojících bok po boku prastarým chrámům.Leží přibližně 700 km severně od Bangkoku mezi horami, z nichž některé jsou nejvyšší v zemi.
  • 1

Chiang Mai

chiangmai.jpgChiang Mai je největší a kulturně nejvýznamnější město v severním Thajsku, které je zároveň hlavním městem provincie Chiang Mai. Leží přibližně 700 km severně od Bangkoku mezi horami, z nichž některé jsou nejvyšší v zemi. Město leží na řece Ping, která je největším přítokem řeky Chao Phraya.

Z města Chiang Mai se v posledních letech stává stále modernější metropole, i když postrádá kosmopolitní ráz Bangkoku. Pro tisíce zahraničních návštěvníků, kteří město každý rok navštíví, skýtá město četná lákadla. Historický význam města Chiang Mai spočívá v důležité strategické poloze na starověké obchodní trase. Město totiž dlouho před novodobou záplavou návštěvníků ze zahraničí sloužilo jako významné centrum ručně vyráběného zboží, deštníků, šperků a řezbářství.

Autobusové spoje, vlaky a letecká doprava jsou v Chiang Mai dobře zajištěny. Několik autobusových zastávek spojuje město s centrálním a severním Thajskem. Ústřední terminál Chang Pheuak poskytuje služby v rámci provincie Chiang Mai a autobusový terminál Chiang Mai Arcade severovýchodně od města zajišťuje spoje do více než dvaceti dalších míst v Thajsku, včetně Bangkoku a měst Ayutthaya a Phitsanulok. Několikrát za den jsou z terminálu Chiang Mai Arcade vypravovány spoje do Bangkoku (10 – 12 hodin cesty). Státní železnice denně vypravuje z Bangkoku do stanice v Chiang Mai 14 vlakových souprav. Většina těchto spojů je vypravována přes noc a takováto cesta trvá přibližně 12–15 hodin. Většina vlakových souprav nabízí jak první (soukromé kupé), tak druhou třídu (vybavenou sedadly, která se dají rozložit a použít jako lůžka). Návštěva měst jako Mae Hong Son či Chiang Rai vyžaduje cestu letadlem, popřípadě autobusem. Do měst severně od Chiang Mai totiž vlaky nejezdí.

Mezinárodní letiště v Chiang Mai denně odbavuje 28 letů z Bangkoku (cesta trvá okolo 1 hodiny a 10 minut), a slouží také jako zdejší dopravní uzel pro lety do dalších severních měst, jako Chiang Rai, Phrae a Mae Hong Son. Mezinárodní lety také spojují provincii Chiang Mai s dalšími regionálními centry, včetně měst Hong Kong (Čína), Jinghong (Čína), Kaohsiung (Tchaj-wan), Kuala Lumpur (Malajsie), Kunming (Čína), Luang Phrabang (Laos), Mandalay (Myanmar), Manila (Filipíny), Soul (Korea), Siem Reap (Kambodža), Singapur (Singapur) a Taipei (Tchaj-wan).

Turistika

Chiang Mai, ThajskoChiang Mai je zemí hor přikrytých mlhou a zemí pestré směsi domorodých kmenů žijících v kopcích. Je zemí, jenž je doslova hřištěm pro ostřílené cestovatele a rájem pro ty, co milují nakupování, potěšením pro dobrodruhy. V těchto končinách si mohou zvídaví rozšířit své obzory například kurzy thajské masáže či kurzy thajské kuchyně. Ctitelé umění budou nevěřícně zírat na krásu a rozmanitost zdejší řemeslné a rukodělné výroby. Milovníci noční zábavy nebudou mít nouzi o dostatek čilého nočního života a labužníci si budou moci vychutnat znamenitou kuchyni. Chiang Mai tohle všechno opravdu nabízí. Metropole byla založena v roce 1296 jako hlavní město starověkého království Lanna. Dnes je Chiang Mai místem, kde minulost a současnost hladce splývají v jedno v podobě moderních budov stojících bok po boku prastarým chrámům.

Chiang Mai je největší a kulturně nejvýznamnější město v severním Thajsku, které je zároveň hlavním městem provincie Chiang Mai. Leží přibližně 700 km severně od Bangkoku mezi horami, z nichž některé jsou nejvyšší v zemi.

Kontakt

CZ Telefon: + 420 774 545 103

TH Telefon: + 66 899 269 589

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TAT LICENSE NO. 14/00600

TOPlist

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete.

Čti více

 
 

Facebook