• Bangkok

  Již přes dvě století představuje Bangkok politické, společenské a ekonomické centrum nejen Thajska, ale take velké části jihovýchodní Asie a Indočíny. Již přes dvě století představuje Bangkok politické, společenské a ekonomické centrum nejen Thajska, ale take velké části jihovýchodní Asie a Indočíny. Vítejte v Bangkoku, v jednom z nejvíce kosmopolitních a kontrastních měst Asie. Zveme Vás do města, které na Vás neopakovatelně zapůsobí a slibujeme, že nebudete zklamáni!Přijeďte objevit tento útok na všechny Vaše smysly, město kde minulost, přítomnost a budoucnost splývají dohromady a kde se Východ potkává ze Západem.
 • 1

Chrámy a svatyně v Bangkoku

bkktemples.jpgChrámy v Bangkoku jsou srdcem a duší města. Návštěva hlavního města by nebyla kompletní bez shlédnutí alespoň dvou z nich. Architektura je naprosto unikátní a třpytivá dekorace jako žádná jiná. Představte si tisíce kousků barevného skla zasazeného do zlata a zlaté barvy - ano, vskutku jste ve městě Andělů.

Nejrozumnější je navštívit chrám v brzkých ranních hodinách. Je chladněji a a nebudete se prodírat davy ostatních turistů. Chrámy nejsou jen turistickou atrakcí, ale hraji poměrně důležitou roli i v budhistické tradici. Mniši žijí v komplexu chrámových budov a vstávají kolem 04.00, kdy se začínají modlit, meditovat a sbírat jídlo od lidí na ulici. Pokud budete na ulicích v Bagkoku velmi časně, budete mít možnost potkat mnichy v šafránově zbarveném rouchu.

V Bangkoku je několik set chrámů (uvádí se že kolem 500) a je jen málo těch, které by nestály za návštěvu. Uvádíme zde podle našeho názoru ty nejdůležitější, které byste měli navštívit, díky jejich kráse, kulturnímu významu a budhistické tradici. Většina chrámů není otevřena po 18.00 hodině. V chrámech a svatyních se musíte mít slušné oblečení. Žádné šortky, tílka a podobně, vystavujete se hrozbě, že nebudete do chrámu vpuštěni. V současné době, ale funguje možnost zapůjčení oděvu, pokud Váše oblečení nesplňuje kladené nároky. Chrámy v Bangkoku jsou srdcem a duší města. Návštěva hlavního města by nebyla kompletní bez shlédnutí alespoň dvou z nich.

 • Velký Palác
  palaces.jpgPokud je v Bangkoku jediné místo, které rozhodně musíte navštívit, tak to je právě ohromující Velký Palác.
 • Wat Phra Kaew - Chrám Smaragdového Budhy 
  Považován za nejdůležitější budhistický chrám v Thajsku.
 • Wat Arun 
  Znám také jako Wat Chaeng, je situován na západním břehu řeky Chao Phraya.
 • Wat Pho 
  Je největším chrámem v Thajsku a je proslulý díky obrovskému majestátnímu ležícímu Budhovy, který je 46 metrů dlouhý a je celý pokryt plátky zlata.
 • Wat Traimit 
  Wat Traimit skrývá největšího sedícího zlatého Budhu na světě, který měří téměř 5 metrů a váží 5 a půl tuny.
 • Wat Mahathat 
  V chrámu je Buddhistická universita Mahachulalongkorn, kde se vyučuje Buddhistické učení. Chrám je sídlem nejvyššího patriarchy.
 • Wat Suthat  
  V chrámu najdete i největší bangkokský vihan vyzdobený fantaskními výjevy z Buddhových posledních 24 životů.Na protější straně od Wat Suthat se do výše 25 metrů tyčí dva spojené červené sloupy Velké houpačky.
 • Wat Saket 
  Hlavní atrakcí chrámu je Zlatá hora. Je to umělý kopec pokrytý zlatou pagodou vysokou 260 stop.

 

Kontakt

CZ Telefon: + 420 774 545 103

TH Telefon: + 66 899 269 589

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TAT LICENSE NO. 14/00600

TOPlist

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete.

Čti více

 
 

Facebook